+905055631331
info@tibbihipnozkongresi.org.tr

Peter NAISH, İngiltere

Peter NAISH, İngiltere

Avrupa Hipnoz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

British Society of Clinical & Academic Hypnosis (BSCAH)

Britanya  Klinik ve Akademik Hipnoz Derneği Başkanıdır.

1981 yılında Oxford Üniversitesi’nde doktorasını tamamladı. Burada, henüz yeni kurulmuş olan Britanya Deneysel ve Klinik Hipnoz Derneği’ne katıldı, bu aynı zamanda Hipnoza dair tüm yaşamı boyu sürecek olan aktif ilgisinin de başlangıcı oldu.

Britanya Deneysel ve Klinik Hipnoz Derneği Konsey Başkanlığı yaptı.  Daha sonra dernek birleşerek Britanya  Klinik ve Akademik Hipnoz Derneği olduğunda bu görevine devam etti.

İngiltere Kraliyet Tıp Derneğine katıldı ve burada Hipnoz ve Psikosomatik Tıp Bölümünün Başkanlığını yaptı.

İngiltere Savunma Bakanlığı’nda psikolog olarak çalıştı. Burada post-travmatik stres bozukluğuna ilişkin özel  bir ilgi geliştirdi. Akabinde PTSD ve hipnozun ilişkisine dair gözlemleri ve değerlendirmeleri oldu.

Altı yıl önce Açık Üniversiteden akademisyen olarak emekli oldu. O zamandan beri Psikoloji misafir okutmanı olarak Sackler Bilinç Bilimi Merkezinde çalışıyor.

Şu anda Uzman Psikolog olarak görev yapmakta ve İngiliz Psikoloji Derneği üyesi. Birkaç yıl önce hipnozun doğasını açıklayan ve hipnozun güvenli ve etik kullanımına ilişkin önerilerde bulunan bir dokümanın yazarlarından biri olarak çalışmalarda bulundu.

Ayrıca, Britanya Gerçek Olmayan Anılar Derneği tarafından, hipnozun doğru olmayan kullanımının gerçekten olmamış sahte anılara yol açabilmesi durumu göz önüne alınarak, Bilimsel Danışma Kuruluna hipnoza ilişkin tavsiyelerde bulunmak üzere davet edildi. Şu anda burada Başkan olarak görevine devam etmektedir.

Hipnozun etkinliğini gösteren ve hipnozun çalışma mekanizmalarını açıklayan daha kaliteli bilimsel kanıtlar toplamamız gerektiğine inanmaktadır. İyi ve ileri düzey bilgi birikimi edinmenin ve sonrasında doğruların herkesçe bilinmesini sağlamanın, hipnozu hak ettiği yere yani sağlık mensuplarınca tanındığı ve halk tarafından anlaşıldığı bir konuma getireceğini düşünmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir