+905055631331
info@tibbihipnozkongresi.org.tr

Gérard FITOUSSI, Fransa

Gérard FITOUSSI, Fransa

Avrupa Hipnoz Derneği Gelecek Dönem Başkanı

Fransız Hipnoz Derneği (AFHYP)

Tıp Eğitimini Paris Üniversitesinde yapan Dr Gérard Fitoussi, Paris Pitié-Salpêtriere Hastanesinde stajını tamamlamıştır.

 İlk hipnoz ve sistemik terapi eğitimini Gregory Bateson Enstitüsünde 1990’larda almıştır. Ve o zamandan beri, hipnozun hastalara yardım etmek konusunda ne denli güçlü bir tedavi aracı olduğunu deneyimlemeye heyecanla devam etmektedir.

Paris’te özel muayenehanesinde çoğunlukla anksiyete, depresyon, fobiler, stres, sigara bağımlılığı ve kronik ağrı üzerine çalışmaktadır.

Deneyimlerini paylaşma konusunda tutkusu vardır ve gerek konferanslarda gerekse eğitim ve yazılarıyla bu arzusunu gerçekleştirmekten büyük keyif almaktadır.

AFHYP (Fransız Hipnoz Birliği)’ nin Başkanıdır.

ABD’de yaşadığı sırada Milton Erickson bülteninde kitap incelemeleri üzerine makaleler yazmıştır.

Dr. Charles Jousselin editörlüğünde “Hipnoza Giriş” kitabında iki bölümün yazarıdır. Ayrıca, 2015 senesinden beri Fransız “Hypnose et thérapies brèves” dergisi yayın kurulundadır.

2017 senesinde Manchester’da ESH Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Bu görevi sırasında Avrupa’da hipnozun bilinirliğini arttırmak ve bilimsel temellere dayandırarak hipnozun itibarını yükseltmek temel hedefleridir. Bunun yanı sıra, ESH üye dernekleri arasında etkileşimi güçlendirmek ve ihtiyaç duyulması durumunda üye derneklere elinden geldiği en iyi şekilde yardım etmek diğer hedefleri arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir