+905055631331
info@tibbihipnozkongresi.org.tr

Ali Özden ÖZTÜRK, Türkiye

Ali Özden ÖZTÜRK, Türkiye

 Avrupa Hipnoz Derneği Saymanı

Tıbbi Hipnoz Derneği (THD)

Dr. Ali Özden Öztürk, Tıbbi Hipnoz Derneği (THD) Başkanı ve kurucu üyelerindendir.

2008 yılında Avrupa Hipnoz Derneği mali kontrolörü olarak seçildikten sonra, 2011 Olağan Genel Kurul Toplantısında yapılan seçim sonucunda Avrupa Hipnoz Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilmiştir. Buradaki görevlerinin dâhilinde 2011-2014 yılları arasında Avrupa Hipnoz Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra Avrupa Hipnoz Derneği bünyesinde “Avrupa Eğitim Programları Komitesi”, “Halkla İlişkiler Komitesi” ve “Stratejik Planlama Komitesinde” aktif olarak görev yapmış; Avrupa’da ve Dünyada hipnozun tedavideki kullanımının gelişmesi ve tababet ehli kişiler tarafından uygulanması için çalışmıştır. 2017 yılında Olağan Genel Kurul Toplantısında yapılan seçim sonucunda tekrar Avrupa Hipnoz Derneği mali kontrolörü olarak seçilmiştir. 2019 yılında Avrupa Hipnoz Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğine ve Avrupa Hipnoz Derneği bünyesindeki “Avrupa Eğitim Programları Komitesi Başkanlığına” getirilmiştir. 2020 yılında Avrupa Hipnoz Derneği Yönetim Kurulu Saymanı olarak seçilmiş ve Avrupa Hipnoz Derneği bünyesindeki Avrupa Hipnoz Derneği Finans Komitesi Başkanlığına, Avrupa Hipnoz Derneği Organizasyon Komitesi Başkanlığına,  ve Avrupa Eğitim Programları Komitesi Üyeliğine getirilmiştir.

Dr. Ali Özden Öztürk,  ayrıca “Uluslararası Hipnoz Derneği Üyesi, Dünya Pozitif Psikoterapi Derneği Üyesi,  Akupunktur Derneği Üyesi ve İstanbul Akupunktur Derneği Üyesidir.

“Bilinçli Hipnoz Farkındalığı (Awareness Under Conscious Hypnosis – AUCH)” Metodunun Kurucusu olan Dr. Hüsnü İsmet Öztürk ile birlikte Hipnoz konusundaki araştırma ve çalışmalarına başlamış olan Dr. Ali Özden Öztürk, 2004 yılında yapılan 16. ISH Dünya Hipnoz Kongresinde AUCH Metodunun temel basamak ve prensiplerini Avrupa ve Dünya Hipnoz Camiasına deklare etmiştir.

Avrupa ve Dünya Hipnozu camiasında edindiği konum, bilgi ve deneyimlerinden de istifade ederek, T.C. Sağlık Bakanlığı bünyesinde “Geleneksel, Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Yöntemleri, Düzenlemeleri ve Stratejileri” doğrultusunda oluşturulan komisyonda “Hipnozun tıpta kullanımı ve Tıbbi Hipnoz eğitim müfredatının oluşturulması,  Hipnozun doğru şekilde ve yetkin kişilerce uygulanması, Hipnozun tıbbi uygulamalarının denetlenmesi ve halkın bilinçlendirilmesi” konularında hizmet vermiştir. 1991 senesinden beri çeşitli üniversitelerde doktor, diş hekimi ve psikologlara hipnoz eğitimi vermekte olup,  2017 senesinden itibaren İstanbul Medipol Üniversitesi Hipnoz Uygulaması Sertifikalı Eğitim Programı Hipnoz Eğitimcisi ve Süpervizörü olarak çalışmalarına devam etmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir