+905414476673
info@tibbihipnozkongresi.org.tr

Michael Schekter

İsviçre Tıbbi Hipnoz Derneği (Schweizerische Ärztegesellschaft für Hypnose (SMSH))

1972 yılında Lozan Üniversitesinde Tıp Uzmanlığını tamamladı.

1972-1981 yılları arasında, İsviçre’de Baş Asistan olarak Psikiyatri Uzmanlığı yaptı.

1981’ den günümüze bireyler ve çiftlere yönelik olarak psikiyatri ve psikoterapi alanında özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.

1983’ten beri tıbbi hipnoz uygulamaları ile meşgul: “Hipnonautes” Lozan grubunun kurucusu.

1983-1985 yılları arasında Deborah Ross’dan eğitim almıştır. O zamandan beri ileri düzeyde eğitimine devam etmektedir.

1998 İsviçre Tıbbi Hipnoz Derneği (SMSH) üyesi olmuştur.

2000 yılında AFC almıştır.

2003 yılında FMH Psikiyatri ve Psikoterapi Üyesi olmuştur.
2006 yılında İsviçre Tıbbi Hipnoz Derneğinden (SMSH) EMDR Sertifikası almıştır.
2006 yılında SMSH ve IRHyS hipnoz eğitmeni ve süpervizörü lisansı almıştır.

2011 itibariyle SMSH komite görevleri: uluslararası ilişkiler, etik ve Romandie iletişim sorumlusu, CH-Hipnoz editör kadrosunda.

Vaudois Psikiyatristler ve Psikoterapistler Grubu (Groupement des Psychiatres et Psychothérapeutes Vaudois) Üyesi,  Sekreteri ve Başkanı. 
Uzmanlık alanı: Regresyon hipnoterapi, Dört Kareler Tekniği. 

Psikiyatri Danışmanlığı ve Sorumlusu – Eyalet Hapishaneleri, Canton de Vaud

Sorumlu (Vekil) Doktor- Institut Maïe Boutique, Lozan – Psikiyatri Gündüz Hastanesi.

Danışman- zihinsel engelli yetişkinler – Fuaye Eben-Hézer Lozan

Cezaevi Personeli için Uzun Dönem Psikiyatrik Yaklaşımlar Eğitmeni- İsviçre Federal Programı

Ulusal ve Uluslararası Çalıştaylar:

ESH 2011-2014-2017 
ISH  2012-2015
2014 ISP Uluslararası Psikoterapi Federasyonu – Şangay
SMSH-IRHyS-Ghyps ve İsviçre Psikiyatri ve Psikoterapi Derneği Kongreleri

Konferans Organizatörlükleri: 2014 Bern ve 2016 ESH Yönetim Kurulu 
Hipnozun  gelişimi ve tanıtımı amacı doğrultusunda, psikolog-stajyer-pratisyenlerle çalışmakta ve işbirliği yapmaktadır.

Avrupa Hipnoz Derneği bünyesinde gerçekleştirdiği çalışma ve çabalarındaki temel motivasyon kaynağı, hipnozun pozitif değişiklikler yaratmak ve hastalarda iyileşmeyi teşvik etmek için önemli bir teknik olduğuna dair sahip olduğu inancıdır. Ayrıca, hipnozun, Avrupa çapında sağlık profesyonelleri arasında uygulamalarının artmaya devam etmesinin gerekliliğine inanıyor.

İsviçre’deki hipnoz ve psikoterapi alanlarındaki uzun yıllara dayanan tecrübesinin, aynı zamanda alanında gerçekleştirdiği eğitmenlik ve süpervizörlük çalışmalarının, gelecekte ortaya çıkacak ihtiyaçlar ve fırsatlara yönelik olarak iyi bir bakış açısı sunduğunu düşünüyor.

Uluslararası ortamlara ilişkin ilgi ve tecrübelerinin (Fransa, İngiltere, Çin, Türkiye, Almanya ve İtalya’da son yıllarda gerçekleştirdiği eğitim ve sunumlar gibi) ESH Yönetim Kurulu görevi sırasında faydalı olacağına inanıyor.

Kendi Ulusal Topluluğunun Yönetim Kurulu Üyesi olarak edindiği deneyimlerin, farklı konuları tartışmak, insanları bir araya getirmek ve yapıcı uzlaşımlara ulaşmak konusundaki isteğini keşfetme imkânı sağladığını ifade ediyor.

 Finans ve bütçe alanları yanı sıra, 2020’de düzenlenecek olan ESH Kongresi gibi çok dilli konferansların organizasyonundaki beceri ve deneyimlerinin, ESH Saymanı olarak verdiği hizmetlerde faydalı olabileceğini düşünüyor. ESH’in özellikle yeni ülkelerce tanınması ve buralardaki gelişimi konusunda katkıda bulunma gayesini taşıyor.

Ekip çalışmasına duyduğu inanç, farklı bakış açılarına ilişkin saygısı, dürüstlük ve güvene dair güçlü değer yargıları ile sadık ve güvenilir olarak bilinen kişiliğine atıfta bulunarak ESH’e karşılıklı saygı ve iyi niyetin “İsviçre esintisi” ni getirmekten mutluluk duyacağını ifade ediyor.