+905414476673
info@tibbihipnozkongresi.org.tr

Consuelo C. Casula

İtalyan Hipnoz Derneği (Società Italiana di Ipnosi (SII)), İtalya

Felsefe mezunu, uzmanlık alanı: Psikoloji, NLP Eğitmenliği ve klinik hipnoz.

SII’nin Yönetim Kurulu Üyesi, Avrupa Hipnoz Derneği (ESH)’nin Önceki Dönem Başkanı ve halen Uluslararası Hipnoz Derneği’nin (ISH) Temsilciler Meclisi Başkan Yardımcısı.

İtalyan Hipnoz ve Ericksonian Psikoterapi Okulu (Scuola Italiana di Ipnosi e Psicoterapia Ericksoniana) ve diğer İtalyan ve uluslararası psikoterapi okullarında hipnoz eğitimi vermektedir.

Ulusal ve uluslararası alanda davetli konuşmacı olarak seminer ve çalıştaylar vermek üzere; ESH, ISH, ASCH, Milton Erickson Vakfı kongrelerine katılmakta, ve Japonya, Meksika, Brezilya ve Çin’e seyahat etmektedir.

Uygulamalarında, klinik hipnozu, salutogenez psikoloji ve farkındalık (mindfulness) ile birleştirerek pragmatik, sistemik ve stratejik yaklaşımlarla entegre etmektedir.

İletişim becerileri, grup yönetimi, metaforlar, kadın gelişimi, psikolojik sağlamlık, hipnotik stratejiler ve meditasyon üzerine makaleleri ve sekiz kitabı yayınlanmıştır.

Metaforlarla ilgili kitabı İspanyolca, Portekizce, Fransızca ve Almancaya çevrilmiştir; Psikolojik sağlamlıkla ilgili kitabı ise Fransızcaya aktarılmıştır.

2016 yılında Franco Granone İtalyan Klinik ve Deneysel Hipnoz Merkezi (Franco Granone Centro Italiano Ipnosi Clinica e Sperimentale (CIICS)) tarafından IV. Uluslararası “Franco Granone” ödülü verilmiştir.

Tüm bunlara ek olarak, Avrupa Hipnoz Derneği bünyesinde dört ayda bir çıkarılan ESH Haber Bülteni’nin Editörü olarak görev yapmaktadır. Bültenin amacı bilgi paylaşımını sağlayarak ESH üye dernekleri arasında bağ kurulmasını ve iletişimi arttırmaktır.